Най-велик тенисист за всички времена? Федерер, Надал, Джокович или друг?

ThePunisher

Administrator
Екип
Изключителен фен съм на Надал и Федерер, но ми се струва, че Джокович има още поне 2-3 години много активен тенис, в който ще подобри повечето техни рекорди и ще се запише със златни букви "най-велик за всички времена" :cool: Играе изключително ефективен тенис и не знам кой може да го мине въобще някога...
 

nadal-fan

Member
Кралят на всички настилки - Рафаел Надал = The GOAT💪🔥

Рафаел Надал без съмнение е кралят на клей, но в същото време представянето му и на други повърхности също е феноменално. Трябва да се помни, че Рафа е с 22 титли от Големия шлем.
Нека разгледаме фактите, за да проверим дали Надал е адаптивен и гъвкав...

koj-kakwo-ne-e-spechelil.jpg
 
Последно редактирано:

Любимир

New member
Предполагам е този тенисист, спечелил най-много големи шлемове. Мисля, че бяха общо 62 - това е Маргарет Корт.
 
  • Like
Реакции: kiro

ThePunisher

Administrator
Екип
Предполагам е този тенисист, спечелил най-много големи шлемове. Мисля, че бяха общо 62 - това е Маргарет Корт.
При жените има доста сериозно присъствие. Маргарет Корт е с 24 титли от Големия шлем, 92 кариерни титли, 91,74% коефициент на победи спрямо загубите. А какво да кажем за още няколко нейни "колежки"

Серина Уилямс
Уилямс има спечелени 23 титли от Големия шлем, 65 трофея на Женската Тенис Асоциация, има 691 победи срещу 120 загуби (85,20%).

Крис Евърт
Тя има впечатляващият коефициент на победи от 90,05% със своите 1309 победи, срещу само 145 загуби. Печели 157 титли в кариерата си, от които 18 от Големия шлем.

Мартина Навратилова
Тя е машина за победи, печели 18 титли от Големия шлем, 167 титли общо в кариерата си, 1442 победи срещу 219 загуби (86,8%)

Щефи Граф
Германката има 22 титли от Големия шлем, 107 титли в кариерата си, 902 победи срещу 115 загуби (88,7%)
 
Последно редактирано:

Mookie

New member
Респектът към Рафа и Джоко ми е огромен, но за мен има един гений за всички времена и това е Федерер! :)

 
  • Like
Реакции: kiro

nadal-fan

Member
Респектът към Рафа и Джоко ми е огромен, но за мен има един гений за всички времена и това е Федерер! :)

Огромен фен на Надал съм, но не мога да кажа, че "най-естественият" и елегантен играч, който съм гледал е Федерер. Респект! Супер плавни и натурални движения. Красота!
 

Горе